Otwarte Mistrzostwa Łodzi

O Turnieju

Zapraszamy na czwartą już edycję łódzkiego turnieju, jak co roku mówimy, iż mamy nadzieję, że nie ostatnią. W tym roku obok Sportbowling wspomaga nas także Bowlingsterfa w osobie Łukasza Śnieżka, osobami odpowiedzialnymi za organizację turnieju są : Adam Błaszczak, Roman Ochental i Piotr Kulpa .

Jak mówiłem przy dekoracji finalistów OMŁ2012 - atmosferę tworzą zawodnicy i bez nich nie było by turnieju. W tym miejscu składamy też podziękowania Dyrekcji kręgielni Grakula, która jak co roku idzie nam na duże ustępstwa, dzięki czemu możemy zapewnić pulę nagród bez zewnętrznego wsparcia finansowego .

Główna część turnieju odbywa się na piętrze VIP, gdzie zawsze jest kameralna atmosfera i są warunki do rozegrania dodatkowych eventów . Mały minus to taki, że mamy tam tylko 6 torów i w razie poważniejszej awarii mogą się zdarzyć duże opóźnienia lub nawet przeniesienie turnieju na parter .

Schemat turnieju zawarty jest w regulaminie, ceny entry podane przy listach startowych . Tradycyjnie sobota jest zarezerwowana dla gości spoza Łodzi i okolic, a w wypadku zapełnienia tur AMF, zostaną uruchomione dwie dodatkowe tury na torach Brunswick .

Na koniec parę słów o smarowaniu - braliśmy pod uwagę wybranie trudnego smarowania, jednakże z uwagi na specyficzne warunki na piętrze z AMF oraz maszynę padową, która służy w łódzkiej grakuli od samego początku, postanowiliśmy użyć znanego u nas schematu na 46 stóp z wysokim ratio, aby w miarę możliwości uniknąć zmiany z warunków trudnych na niegrywalne . Osoby, które miały okazję uczestniczyć w 1 i 2 edycji OMŁ pamiętają zapewne, iż należy ono do lekkich i przyjemnych .

Pozdrawiamy i do zobaczenia w Łodzi 

xxxx